Kontakt

menu open icon

Bezpieczeństwo

Kontakt

menu open icon

Wygrodzenia Satech

wygordzenia satechMechako oferuje profesjonalną pomoc w doborze i instalacji wygrodzeń bezpieczeństwa. Posiadamy wiedzę i doświadczenie w dostarczaniu modułowych systemów SATECH dla przemysłu wynikające z wieloletniej współpracy z jej oficjalnym przedstawicielem na Polskę – firmą Schmersal-Polska. Na przestrzeni wielu lat zaimplementowaliśmy szereg typowych oraz spersonalizowanych systemów. W zależności od potrzeb jesteśmy w stanie zmodyfikować konstrukcję lub pomóc w przeprojektowaniu koncepcji wygrodzeń.

wygordzenia satechPomagamy w adaptacji typowych, katalogowych rozwiązań do Państwa wymagań szczególnych. Oprócz instalacji samych wygrodzeń oferujemy także instalację elementów automatyki przemysłowej. A na koniec możemy także pomóc w integracji zainstalowanych elementów z układem sterowania maszyny.

Modułowa budowa paneli o zróżnicowanych wymiarach w połączeniu z kilkoma rodzajami słupków pozwala na dowolne zaprojektowanie wygrodzenia, a nowatorskie rozwiązania połączeń zapewniają bardzo szybki i łatwy montaż systemów.

Do dyspozycji klienta są dostępne różne wykończenia paneli. Najbardziej popularne wypełnione siatką, oraz wykonania specjalne wypełnione blachą stalową malowaną proszkowo lub transparentnym plexi.

wygordzenia satechWłoski producent posiada także różne warianty asortymentu. Oprócz systemu BASIC do wyboru jest jeszcze specjalnie wzmocniony, bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne system STRONG. Posiada on w stosunku do wersji podstawowej powiększone profile nośne i pogrubione ścianki elementów. System STRONG przeznaczony jest do zastosowań w trudniejszych warunkach lub miejscach, w których ryzyko uszkodzenia elementów jest większe (np. przez blisko przebiegające drogi transportowe wózków widłowych, suwnice itp.).

SATECH wykonuje dla klientów kompletne projekty zabudowy w systemie AutoCAD. Do sporządzenia projektu wystarczy nawet odręczny szkic sytuacyjny z zaznaczonymi Kluczowymi wymiarami.

Systemy SATECH są produkowane w pełnej zgodności z obowiązującymi normami bezpieczeństwa:

Wszystkie osłony SATECH przystosowane są do montażu urządzeń zabezpieczających, daje to możliwość przedstawienia Państwu kompleksowej oferty na system z monitorowaniem.

Poniżej znajdą Państwo link do polskiego katalogu systemów wygrodzeń SATECH oraz do polskiego dystrybutora handlowego, firmy Schmersal-Polska.

Najważniejsze korzyści:

W celu zapoznania się z aktualną ofertą oraz przykładami instalacji systemów Satech zapraszamy bezpośrednio na stronę producenta: www.satech.it/pl

wygordzenia satechBezpieczeństwo personelu pracującego w środowisku produkcyjnym to specjalność SATECH od prawie 20 lat. Nasze atuty to zgodność z międzynarodowymi standardami, gotowe produkty modułowe i szczególna uwaga na potrzeby klientów.

wygordzenia satechNasz dział techniczny projektuje rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności maszyn przemysłowych, robotów i zakładów produkcyjnych. W ponad 12.000 mkw. powierzchni produkcyjnej w Calco (LC). zautomatyzowana linia produkuje do 2500 paneli dziennie. Satech znajduje się w 4 filiach i globalnej sieci dystrybucji.

wygordzenia satechSatechowe systemy ochronne umożliwiają operatorom maszyn bezpieczną pracę i są trwałe. W magazynie o powierzchni ponad 5000 mkw. Satech magazynuje 5 różnych linii produktów, a nawet najbardziej szczegółowe wymagania są spełniane z profesjonalną i wykwalifikowaną poradą. Dział produktów specjalnych firmy Satech jest zawsze gotowy do projektowania rozwiązań dostosowanych do Państwa potrzeb.

Państwa satysfakcja jest dla nas priorytetem. Ogromna wszechstronność, systemy uzupełniające, różnorodne akcesoria i oferty z rysunkami 2D i 3D AutoCad® i Inventor®. Naszym zobowiązaniem jest sprawić, aby Twoja firma była bardziej bezpieczna i bardziej produktywna.

Systemy bezpieczeństwa

Dostarczamy systemy realizujące funkcje bezpieczeństwa na potrzeby aplikacji zgodnie z wymaganymi poziomami SIL lub Performance Level. Systemy mogą realizować różnego rodzaju zadania. Począwszy od wykrywania osób w obszarach niebezpiecznych, na nadzorowaniu prawidłowego przebiegu procesu kończąc.

Obszary bezpieczeństwa:

Wykrywanie osób

wykrywanie osobWykrywanie osób to na przykład systemy detekcji optycznej. Kurtyny i bariery świetlne odpowiednio zainstalowane zgodnie z wynikami pomiarów dobiegu. Oferujemy pomoc w doborze urządzeń pod kątem rozdzielczości, klasy działania, kategorii bezpieczeństwa oraz obszaru ochronnego i jego odległości od strefy niebezpiecznej.

Innowacyjne rozwiązania detekcji skanerami laserowymi w aplikacjach stacjonarnych oraz mobilnych. Skanery oferują funkcje dynamicznie zmienne, szczególnie pomocne w środowisku o zmiennych warunkach otoczenia.

Rozwiązania bazujące na matach naciskowych instalowanych na podłodze w strefie niebezpiecznej. Poprzez nacisk operatora wykrywana jest jego obecność na macie.

Funkcje zmienne

sakner SICKInnowacyjne funkcje bezpieczeństwa polegające na rozpoznawaniu detalu, operatora czy nawet pojazdu zbliżającego się lub przekraczającego granicę obszaru potencjalnie niebezpiecznego. System potrafi rozpoznać sytuację i odpowiednio zareagować w zależności od sytuacji utrzymując stan bezpieczny procesu i obsługi.

Aplikacje napędowe

bezpieczenstwoAplikacje napędowe gwarantujące bezpieczne utrzymanie prędkości na obniżonym poziomie, kierunku ruchu czy ograniczonej siły/momentu to tylko niektóre z rozwiązań z szerokiego wachlarza możliwości w nowoczesnych systemach napędowych. Służymy radą w doborze sprzętu oraz pomocą przy uruchomieniach

Consulting

Jesteśmy gotowi by uczestniczyć w Państwa projekcie jako członek Państwa zespołu projektowego. Oferujemy usługę uczestnictwa certyfikowanego specjalisty projektanta systemów bezpieczeństwa w projekcie jako stałego członka zespołu projektowego. Oferta ta daje korzyść osiągnięcia natychmiastowej pomocy i konkretnej odpowiedzi na trudne pytania specyficzne dla danej aplikacji bez konieczności mozolnego odszukiwania wiedzy w literaturze czy uczestnictwa w skomplikowanych i wielodniowych szkoleniach. Jednocześnie pozawala na obłożenie własnych specjalistów pracą projektową podczas której zyskają cenne doświadczenie, pozyskane podczas pracy. Wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów jest podparte dziesiątkami wdrożonych aplikacji (w tym dla górnictwa, przemysłu spożywczego, przemysłu ciężkiego), dziesiątkami przeprowadzonych szkoleń oraz certyfikatem TUV Rheinland z zakresu norm PN-EN ISO 13849-1 oraz PN-EN 62061.

Pomiar dobiegu w systemach bezpieczeństwa

pomiar dobieguPomiar czasu realizacji funkcji bezpieczeństwa od momentu jej inicjalizacji do jej realizacji. Pomiar niezbędny do wyznaczenia odległości na jaką należy odsunąć element bezpieczeństwa od strefy niebezpiecznej (np. odsunięcie kurtyny świetlnej od ruchomego elementu). Pomiar czasu i wyznaczanie odległości bezpiecznej ma na celu ochronę przed dostępem do zagrożenia zanim zostanie ono zminimalizowane.